Dlaczego cały czas brakuje Ci energii?

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on telegram
Kobieta, Opierając Się Na Stole

Energia to ta wartość, która pozwala nam funkcjonować. To od jej zapasu zależy to, jak szybko wykonamy naszą pracę, nasz humor, samopoczucie, a także poziom naszego zmęczenia. Nic tak nie irytuje, jak ciągłe zamulenie spowodowane brakiem wystarczającej ilości energii. Dlaczego dzieje się tak, że co jakiś czas nie jesteśmy w stanie powstrzymać się do porzucenia pracy i chwili drzemki?

Za mało czasu poświęcasz na sen

Albo źle go organizujesz. Sen to naturalny sposób, żeby naładować nasze baterie i nic nam go nie zastąpi. Co ważne, najlepiej dla nas jest spać w nocy. W końcu nie bez powodu jesteśmy stworzeniami dziennymi. Jednak sporo osób rozregulowało swój zegar biologiczny i zamiast kłaść się o 22 i wstawać o 6, do późnej nocy siedzą przed komputerem albo wstają po południu. Im wcześniej będziemy wstawać, tym więcej energii i motywacji w sobie odnajdziemy. Po zmroku naprawdę niewielki odsetek z nas jest w stanie zachować produktywności i działać efektywnie. Zdecydowana większość z nas wmawia sobie, że jest w stanie po zmroku wykorzystać pełnię swoich możliwości.

Masz źle dobraną dietę do stylu życia

Każdy styl życia rządzi się swoimi prawami, a co za tym idzie, każdy potrzebuje innego zaopatrzenia w składniki odżywcze i energię. Najgorszym wyborem praktycznie w każdym wypadku są niezdrowe posiłki, zwłaszcza z restauracji typu fast food. I o ile jednorazowe spotkanie w nich ze znajomymi nie powinno odbić się na naszym zdrowiu i samopoczuciu negatywnie, o tyle już codzienne spożywanie w takich miejscach może znacznie obniżyć naszą energię, a w konsekwencji doprowadzić do spadku koncentracji i zwiększonym zmęczeniem. To dlatego, że nie dostarczają nam one wszystkich potrzebnych nam witamin i minerałów, a przez to ich zapas w naszym organizmie się kurczy.

Za dużo myślisz, za mało działasz

Wszyscy świetnie zdajemy sobie sprawę z tego, że myślenie również zużywa naszą energię, ale niewiele osób wie, że skupianie się na myślach za dużo może spowodować u nas nadmierny spadek energii. Nasz mózg to potężne narzędzie, które nie tylko pomaga nam funkcjonować, ale także myśleć, analizować, decydować i odbierać bodźce ze środowiska, a do tego wszystko to robi na raz. Dlatego myślenie, analizowanie i nadużywanie tego narządu, przy niedostatecznej ilości energii w naszym organizmie, może spowodować, że będziemy odczuwali zmęczenie, bóle głowy, a z czasem spadnie również nasza produktywność, co przełoży się na jakość naszej pracy.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on telegram

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne