Koronawirus – aktualizacja badań Marzec

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on telegram
wizualizacja wirusa covid-19

30 marca — Osłabieni pacjenci gromadzą się po dawce krwi ocalałych.

Osoby poważnie chore na COVID-19 doświadczyły uderzającej poprawy po otrzymaniu wlewu krwi od osób, które przeżyły chorobę, według dwóch oddzielnych zespołów badawczych.

Oba zespoły pobrały osocze obciążone przeciwciałami składnikami krwi od osób, które wyleczyły się z COVID-19.

Xiaoming Yang z National Engineering Technology Research Center for Combined Vaccines w Wuhan w Chinach wraz z kolegami podał osocze dziesięciu ciężko chorym osobom. Szóstego dnia po leczeniu wirus wywołujący COVID-19 był niewykrywalny w siedmiu na dziesięć. U biorców nie wystąpiły żadne istotne skutki uboczne.

Grupa kierowana przez Lei Liu z Shenzhen Third People’s Hospital w Chinach podała osocze ocalałych pięciu osobom „w stanie krytycznym”. Objawy zmalały we wszystkich pięciu; W ciągu dziesięciu dni od otrzymania osocza trzech biorców nie potrzebowało już respiratorów.

Inni badacze chcieliby wypróbować takie transfuzje, aby leczyć pracowników służby zdrowia, którzy byli bezpośrednio narażeni.

27 marca – Białka wirusowe wskazują na potencjalne terapie

Lista ludzkich białek dotkniętych wirusem SARS-CoV-2 stanowi przewodnik po potencjalnych metodach leczenia zakażonych osób.

Zespół kierowany przez Nevana Krogana z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Francisco skonstruował komórki ludzkie do produkcji jednego z 26 białek wytwarzanych przez koronawirusa. Pozwoliło to naukowcom zidentyfikować ludzkie białka, które fizycznie oddziałują z białkami koronawirusa.

Spośród 332 interakcji między białkami ludzkimi i wirusowymi, autorzy zidentyfikowali 67, że istniejące lub potencjalne leki mogą potencjalnie zakłócić działanie. Naukowcy i ich współpracownicy testują obecnie niektóre z tych związków pod kątem działania przeciwwirusowego – i wzywają innych, aby zrobili to samo.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on telegram

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne