Koronawirus – aktualizacja badań Marzec

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on telegram
wizualizacja wirusa covid-19

30 marca — Osłabieni pacjenci gromadzą się po dawce krwi ocalałych.

Osoby poważnie chore na COVID-19 doświadczyły uderzającej poprawy po otrzymaniu wlewu krwi od osób, które przeżyły chorobę, według dwóch oddzielnych zespołów badawczych.

Oba zespoły pobrały osocze obciążone przeciwciałami składnikami krwi od osób, które wyleczyły się z COVID-19.

Xiaoming Yang z National Engineering Technology Research Center for Combined Vaccines w Wuhan w Chinach wraz z kolegami podał osocze dziesięciu ciężko chorym osobom. Szóstego dnia po leczeniu wirus wywołujący COVID-19 był niewykrywalny w siedmiu na dziesięć. U biorców nie wystąpiły żadne istotne skutki uboczne.

Grupa kierowana przez Lei Liu z Shenzhen Third People’s Hospital w Chinach podała osocze ocalałych pięciu osobom „w stanie krytycznym”. Objawy zmalały we wszystkich pięciu; W ciągu dziesięciu dni od otrzymania osocza trzech biorców nie potrzebowało już respiratorów.

Inni badacze chcieliby wypróbować takie transfuzje, aby leczyć pracowników służby zdrowia, którzy byli bezpośrednio narażeni.

27 marca – Białka wirusowe wskazują na potencjalne terapie

Lista ludzkich białek dotkniętych wirusem SARS-CoV-2 stanowi przewodnik po potencjalnych metodach leczenia zakażonych osób.

Zespół kierowany przez Nevana Krogana z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Francisco skonstruował komórki ludzkie do produkcji jednego z 26 białek wytwarzanych przez koronawirusa. Pozwoliło to naukowcom zidentyfikować ludzkie białka, które fizycznie oddziałują z białkami koronawirusa.

Spośród 332 interakcji między białkami ludzkimi i wirusowymi, autorzy zidentyfikowali 67, że istniejące lub potencjalne leki mogą potencjalnie zakłócić działanie. Naukowcy i ich współpracownicy testują obecnie niektóre z tych związków pod kątem działania przeciwwirusowego – i wzywają innych, aby zrobili to samo.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on telegram

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne