4 korzyści ze stosowania kremów z filtrami

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on telegram
Kobieta Siedząca Na Tkaninie Stosując Krem Przeciwsłoneczny

Kiedyś modna była opalenizna na „czekoladkę”. Dziś coraz więcej wiemy o szkodliwości działania promieniowania słonecznego. I w coraz większym stopniu zdajemy sobie sprawę z tego, że kremy z filtrami warto stosować nie tylko latem czy podczas urlopu. To nie tylko kwestia urody i ładnego wyglądu, ale także zdrowia. Jakie korzyści przynosi stosowanie filtrów przez cały rok?
Krem z filtrem to najlepszy kosmetyk przeciwstarzeniowy. To właśnie promieniowanie słoneczne w ogromnym stopniu odpowiada za starzenie się naszej skóry. Stosowanie zatem produktów przeciwstarzeniowych, takich jak serum, ampułki czy kremy, nie będzie w pełni skuteczne bez odpowiedniej profilaktyki przeciwsłonecznej. Regularnie stosowany krem z filtrem będzie chronić cerę przed fotostarzeniem oraz przed jego skutkami – utratą elastyczności i jędrności, zmarszczkami, nierównomiernym kolorytem, przebarwieniami.
Krem z filtrem to również podstawa zapobiegania powstawaniu przebarwień. Jeśli stosujesz kosmetyki rozjaśniające, wyrównujące koloryt, mające zwalczyć przebarwienia to pamiętaj, że bez codziennego stosowania filtrów ten problem będzie powracać.
Filtry przeciwsłoneczne stosowane w okresie jesienno-zimowym pozwalają nam włączyć do pielęgnacji substancje aktywne, takie jak np. retinol czy kwasy. Tego typu składniki uwrażliwiają skórę i sprawiają, że jest bardziej podatna na powstawianie trudnych do usunięcia przebarwień. Jest również bardziej podatna na reakcje alergiczne. Dlatego tak istotne jest, aby sięgając po kosmetyki z retinolem czy kwasami, regularnie i sumiennie stosować także kosmetyki z wysokimi filtrami. Podobnie jest w przypadku wielu zabiegów wykonywanych w gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej np. po zabiegach z wykorzystaniem kwasów, laserów czy po mikrodermabrazji.
Codzienne stosowanie kremów z filtrami to nie tylko kwestia urody, ale także zdrowia. Promieniowanie słoneczne uszkadza DNA komórek. Filtry pomagają chronić nas przed nowotworami skóry, w tym przed czerniakiem.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on telegram

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne