4 korzyści ze stosowania kremów z filtrami

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on telegram
Kobieta Siedząca Na Tkaninie Stosując Krem Przeciwsłoneczny

Kiedyś modna była opalenizna na „czekoladkę”. Dziś coraz więcej wiemy o szkodliwości działania promieniowania słonecznego. I w coraz większym stopniu zdajemy sobie sprawę z tego, że kremy z filtrami warto stosować nie tylko latem czy podczas urlopu. To nie tylko kwestia urody i ładnego wyglądu, ale także zdrowia. Jakie korzyści przynosi stosowanie filtrów przez cały rok?
Krem z filtrem to najlepszy kosmetyk przeciwstarzeniowy. To właśnie promieniowanie słoneczne w ogromnym stopniu odpowiada za starzenie się naszej skóry. Stosowanie zatem produktów przeciwstarzeniowych, takich jak serum, ampułki czy kremy, nie będzie w pełni skuteczne bez odpowiedniej profilaktyki przeciwsłonecznej. Regularnie stosowany krem z filtrem będzie chronić cerę przed fotostarzeniem oraz przed jego skutkami – utratą elastyczności i jędrności, zmarszczkami, nierównomiernym kolorytem, przebarwieniami.
Krem z filtrem to również podstawa zapobiegania powstawaniu przebarwień. Jeśli stosujesz kosmetyki rozjaśniające, wyrównujące koloryt, mające zwalczyć przebarwienia to pamiętaj, że bez codziennego stosowania filtrów ten problem będzie powracać.
Filtry przeciwsłoneczne stosowane w okresie jesienno-zimowym pozwalają nam włączyć do pielęgnacji substancje aktywne, takie jak np. retinol czy kwasy. Tego typu składniki uwrażliwiają skórę i sprawiają, że jest bardziej podatna na powstawianie trudnych do usunięcia przebarwień. Jest również bardziej podatna na reakcje alergiczne. Dlatego tak istotne jest, aby sięgając po kosmetyki z retinolem czy kwasami, regularnie i sumiennie stosować także kosmetyki z wysokimi filtrami. Podobnie jest w przypadku wielu zabiegów wykonywanych w gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej np. po zabiegach z wykorzystaniem kwasów, laserów czy po mikrodermabrazji.
Codzienne stosowanie kremów z filtrami to nie tylko kwestia urody, ale także zdrowia. Promieniowanie słoneczne uszkadza DNA komórek. Filtry pomagają chronić nas przed nowotworami skóry, w tym przed czerniakiem.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on telegram

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne