Obrzęk twarzy – co można zrobić?

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on telegram
młoda kobieta łapie się z bólu za głowę

Obrzęk twarzy to częsty i niezbyt estetyczny problem, z którym zmaga się wiele osób. Dlaczego na naszej twarzy pojawia się opuchlizna? Co możemy zrobić, aby się jej pozbyć?

Istnieje wiele przyczyn pojawienia się opuchlizny na twarzy. Jedno jest pewne – głównym winowajcą jest tu nadmiar płynów, które gromadzą się w tkankach. Czasem dzieje się tak w chwili, gdy pojawia się stan zapalny, czasem opuchlizna ma związek z inną chorobą lub alergią. Czasem opuchlizna na twarzy pojawia się ze względu na nasz styl życia. Dieta, w której pojawia się zbyt wiele soli, alkohol – oto częste przyczyny problemów z obrzękiem na twarzy. Często z obrzękiem takim mają też problem kobiety tuż przed miesiączką. W tym przypadku pojawienie się opuchlizny ma związek z hormonami oraz z zatrzymywaniem się wody w organizmie.

Co można zrobić, by poprawić swój wygląd i pozbyć się obrzęku? Najpopularniejszym sposobem na pozbycie się opuchlizny jest robienie okładów z kostek lodu lub przykładanie do skóry schłodzonej łyżki. Maseczka z kurzego białka, maseczka ze startego ziemniaka – oto kolejne sposoby, dzięki którym można się uporać z opuchlizną na twarzy. Warto też pamiętać o tym, jak ważny jest zdrowy styl życia oraz dieta. Ograniczenie mocnej kawy i herbaty, mniejsze spożycie soli i unikanie alkoholu to najprostsze sposoby na to, by uniknąć problemów z obrzękami.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on telegram

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne