Odpowiedni makijaż dla cery naczynkowej

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on telegram
zestaw pudrów do makijażu

Należy wiedzieć, że naczynkom szkodą warunki atmosferyczne (zmiany temperatury, wiatr, promienie UV), dlatego w tym wypadku warstwa makijażu pełni funkcję nie tylko upiększająca, a także ochronną. Najpierw nakładamy krem łagodzący. Najlepiej, aby oprócz składników obkurczających naczynka miał lekko zielonkawy kolor, maskujący zaczerwienienia. Jeśli rumieńce są rozległe, można dodatkowo nałożyć na nie zielony korektor lub bazę pod fluid.

Pamiętajmy o tym, aby aplikować te kosmetyki wyłącznie na niedoskonałości, a nie całą twarz. Teraz pora na podkład. Najlepiej wybrać kryjący albo liftingujący, ponieważ przy cerze naczynkowej często widać rozszerzone pory (inne fluidy mogą je dodatkowo uwydatniać). Dobrym pomysłem są również podkłady mineralne bazujące na naturalnych składnikach, które nie uczulają i nie podrażniają skóry, za to doskonale ją nawilżają oraz chronią przed szkodliwym promieniowaniem UV.
Trzeba podkreślić, że skóra naczynkowa ma tendencję do zaczerwieniania choćby pod wpływem silnych emocji, dlatego lepiej zrezygnować z różu i zastąpić go pudrem brązującym, który odciągnie uwagę od zaczerwienień. Z kolei pomadkę najlepiej wybrać w odcieniu zimnego różu lub beżową. Unikajmy szminek w ciepłych kolorach: różowych, koralowych, łososiowych czy czerwonych.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on telegram

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne