Soniczna szczoteczka do zębów – nowoczesny sposób higieny jamy ustnej

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on telegram
szczoteczka soniczna

Zdrowe, zadbane zęby są bardzo ważne, ponieważ zapewniają możliwość przeżuwania niezbędnego do przeżycia pożywienia. Poza tym, zdrowe uzębienie wpływa na większą pewność siebie. Świadomość konieczności właściwej pielęgnacji zębów i dziąseł w społeczeństwie rośnie, a nowoczesne rozwiązania pozwalają w bardziej kompleksowy sposób dbania o nie. Warto zdać sobie sprawę z tego, że tradycyjna szczoteczka i pasta do zębów to nie jedyne sposoby pielęgnacji jamy ustnej. Jednym z nowoczesnych rozwiązań
jest soniczna szczoteczka do zębów. Na czym polega przewaga szczoteczki sonicznej nad tradycyjną, manualną?

Działanie szczoteczki sonicznej

Dzięki technologii sonicznej szczoteczka tego typu jest w stanie wykonać nawet do 30 tysięcy ruchów na minutę. W tym samym czasie tradycyjną szczoteczką manualną człowiek jest w stanie zrobić jedynie około 300 ruchów na minutę. Dodatkowo, szczoteczki sonicznej dają dodatkową falę dźwiękową. Fala dźwiękową dociera do miejsc niedostępnych dla żadnej szczoteczki i usuwa w nich bakterie. Warto również pamiętać, że technika mycia szczoteczki sonicznej jest inna. Poza ruchami oscylacyjnymi występują także ruchy wymiatające. Ruchy wymiatające pozwalają na pozbycie się większej ilości przebarwień i osadów oraz nie powodują nieodwracalnego zadzierania dziąseł. Końcówki szczoteczek sonicznych zaopatrzone są w delikatne włosie, które skutecznie usuwa resztki jedzenia z kieszonek przyzębnych. Połączenie ruchów wymiatających oraz działanie fal dźwiękowych korzystnie wpływa na pielęgnację jamy ustnej, zapobiega powstawaniu przebarwień, kamienia nazębnego czy nieprzyjemnego oddechu.

Jak wybrać właściwą szczoteczkę soniczną

Wybór odpowiedniej szczoteczki sonicznej nie jest aż takim trudnym zadaniem. Szukając odpowiedniego rozwiązania, należy wziąć pod uwagę problemy jamy ustnej, z którymi się brykamy. Osoby o wrażliwych zębach oraz skłonnościach do stanów zapalnych dziąseł powinny zdecydować się na szczoteczki o delikatnym włosiu. Jeśli kupujący nie odczuwa żadnego dyskomfortu przy codziennej pielęgnacji zębów może wybrać dowolny model szczoteczki sonicznej. Jednak warto zadbać o to, aby wyposażona była w regulację trybów pracy oraz kilka końcówek np. punktową i do masażu dziąseł. Dzięki temu zakres pielęgnacji będzie jeszcze szerszy.

Wiele osób twierdzi, że zakup szczoteczki sonicznej jest zbyt dużym wydatkiem i korzystniej jest kupować tradycyjne, manualne szczoteczki do zębów. Warto jednak pamiętać, że jest to zakup jednorazowy. Wymienię, ulegają tylko końcówki, które nie stanowią dużego obciążenia domowego budżetu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on telegram

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne